OTZ Signup

Team Lookup

Northeast District - Team Lookup

Results for Northeast District teams are no longer provided in the Cleveland Plain Dealer. Coaches are welcome to become an OhioTennisZone member in order to enter scores. Click to join.

Boys Coach School (County) Boys Girls
Amherst Steele (Lorain) Boys Girls
Andrews Osborne (Lake) Boys Girls
Archbishop Hoban (Summit) Boys Girls
Aurora (Portage) Boys Girls
Avon (Lorain) Boys Girls
Avon Lake (Lorain) Boys Girls
Bay (Cuyahoga) Boys Girls
Beachwood (Cuyahoga) Boys Girls
Berea (Cuyahoga) Boys Girls
Brecksville (Cuyahoga) Boys Girls
Brunswick (Medina) Boys Girls
Brush (Cuyahoga) Boys Girls
Canfield (Mahoning) Boys Girls
Cardinal Mooney (Mahoning) Boys Girls
Chagrin Falls (Cuyahoga) Boys Girls
Chardon (Geauga) Boys Girls
Cleveland Heights (Cuyahoga) Boys Girls
Cloverleaf (Medina) Boys Girls
Conneaut (Ashtabula) Boys Girls
Copley (Summit) Boys Girls
Coventry (Summit) Boys Girls
Crestwood (Portage) Boys Girls
Cuyahoga Falls (Summit) Boys Girls
David Ramey Cuyahoga Valley Christian Academy (Summit) Boys Girls
Edgewood (Butler) Boys Girls
Elyria (Lorain) Boys Girls
Euclid (Cuyahoga) Boys Girls
Field (Portage) Boys Girls
Firestone (Summit) Boys Girls
Garfield Heights (Cuyahoga) Boys Girls
Geneva (Ashtabula) Boys Girls
Gilmour Academy (Cuyahoga) Boys Girls
Green (Summit) Boys Girls
Harvey (Lake) Boys Girls
Hathaway Brown (Cuyahoga)   Girls
Brian Smallwood Hawken (Geauga) Boys Girls
Highland (Medina) Boys Girls
Howland (Trumbull) Boys Girls
Hudson (Summit) Boys Girls
Kenmore-Garfield (Summit) Boys Girls
Kenston (Geauga) Boys Girls
Kent Roosevelt (Portage) Boys Girls
Kirtland (Lake) Boys Girls
Lake (Uniontown) (Stark) Boys Girls
Lake Catholic (Lake) Boys Girls
Lake Ridge Academy (Lorain) Boys Girls
Lakeside (Ashtabula) Boys Girls
Lakeview (Trumbull) Boys Girls
Lakewood (Cuyahoga) Boys Girls
Laurel (Cuyahoga)   Girls
Lordstown (Trumbull) Boys Girls
Lutheran West (Cuyahoga) Boys  
Madison (Richland) Boys Girls
Magnificat (Cuyahoga)   Girls
Louis Thomas Massillon Jackson (Stark) Boys Girls
Mayfield (Cuyahoga) Boys Girls
Medina (Medina) Boys Girls
Mentor (Lake) Boys Girls
Midpark (Cuyahoga) Boys Girls
Midview (Lorain) Boys Girls
Nordonia (Summit) Boys Girls
Normandy (Cuyahoga) Boys Girls
Ryan Shaffer North Canton Hoover (Stark) Boys Girls
North Olmsted (Cuyahoga) Boys Girls
North Ridgeville (Lorain) Boys Girls
North Royalton (Cuyahoga) Boys Girls
Norton (Summit) Boys Girls
Notre Dame-Cathedral Latin (Geauga) Boys Girls
Oberlin (Lorain) Boys Girls
Olmsted Falls (Cuyahoga) Boys Girls
Orange (Cuyahoga) Boys Girls
Orrville (Wayne) Boys Girls
Our Lady of the Elms (Summit)   Girls
Padua (Cuyahoga) Boys Girls
Perry (Lake) Boys Girls
Poland Seminary (Mahoning) Boys Girls
Ravenna (Portage) Boys Girls
Revere (Summit) Boys Girls
Riverside (Lake)   Girls
Rocky River (Cuyahoga) Boys Girls
Shaker Heights (Cuyahoga) Boys Girls
Fredrik Nyborg Solon (Cuyahoga) Boys Girls
St. Edward (Cuyahoga) Boys  
St. Ignatius (Cuyahoga) Boys  
St. Joseph Academy (Cuyahoga)   Girls
St. Vincent-St. Mary (Summit) Boys Girls
Stow (Summit) Boys Girls
Strongsville (Cuyahoga) Boys Girls
Sts. John & Paul (Ashtabula) Boys Girls
Tallmadge (Summit) Boys Girls
Triway (Wayne) Boys Girls
Twinsburg (Summit) Boys Girls
Adam Atwell University School (Cuyahoga) Boys  
Kent Blacksher Ursuline (Mahoning) Boys Girls
Valley Forge () Boys Girls
Wadsworth (Medina) Boys Girls
Walsh Jesuit (Summit) Boys Girls
Warren John F Kennedy (Trumbull) Boys Girls
West Geauga (Geauga) Boys Girls
Western Reserve Academy (Summit) Boys Girls
Westlake (Cuyahoga) Boys Girls
Wickliffe (Lake) Boys Girls
Willoughby South (Lake) Boys Girls
Woodridge (Summit) Boys Girls